שרותי המפעל

שיפור תהליכים ממוחשבים ותהליכי ERP

אנו מספקים שירותי יעוץ למפעלים הזקוקים לארגון ושיפור ניהול רצפת היצור והמחסנים.

בשיתוף עם מחלקות היצור והמחסנים במפעל, אנו מגדירים מחדש תהליכי ERP כגון:

הזנת הזמנות בצורה נכונה למערכת ה ERP, הפקת הוראות עבודה/ פקודות עבודה על בסיס ההזמנות ועל בסיס שיטת העבודה הנבחרת – מנת יצור/ משמרת/ יום עבודה, הורדת ההוראות לרצפת היצור ודיווחי יצור על בסיס הוראות העבודה וניהול מחסן רצפת היצור.

ניהול זרימת ח"ג מהמחסן הראשי אל מחסן רצפת היצור וזרימת התוצ"ג ממחסן רצפת היצור חזרה אל מחסן התוצ"ג הראשי, כל זאת על ידי העברות בין מחסנים בצורה סדורה המאפשרת מעקב מדוייק על כלל המלאי.

הקמת מקטי"ם ובניית עצי מוצר מורכבים בצורה היררכית המתארת היטב את תהליכי העבודה ברצפת היצור ועוזרת בניהול ח"ג ותוצ"ג בצורה מיטבית.

הגדרת כרטיסי ניתוב – פיזיים או וירטואליים – למוצרים מרובי תהליכים, דיווח ומעקב ממוחשב ב ERP.

איסוף וניתוח נתוני יצור, שיפור מדדי זמינות יצור, קצבי יצור ואיכות – O.E.E
שיפור בתפוקות היצור מושפע משלושה פרמטרים:

 

  1. זמינות היצור – זמני בטלה קטנים ככל האפשר.
  2. קצב היצור – קצב יצור הקרוב ביותר לתקן המוגדר למוצר (ואולי אף שיפור התקנים...)
  3. איכות המוצר – כמות מוצרים פסולים קטנה ככל האפשר.

איסוף נתוני יצור אלו יכול להתבצע בצורה ידנית מדגמית או בצורה ממוחשבת על ידי תוכנה יעודית. ניתוח הנתונים מתבצע בכלים ממוחשבים פשוטים כדוגמת Excel או על ידי מערכות ניתוח סטטיסטיות יעודיות.

אנו מספקים שירותים אלו ואף רכשנו נסיון רב הן בביצוע דגימות וניתוחן והן בהטמעת מערכות MES לניהול רצפת היצור.

מערכות MES לניהול רצפת היצור
מערכת MES – Manufacturing Executing System, היא מערכת ממוחשבת האוספת נתוני יצור ישירות מהמכונות ברצפת היצור, אוגרת אותם בבסיס נתונים מרכזי, מציגה אותם לכלל משתמשי המערכת ב on-line וכן מפיקה דוחו"ת סטטיסטיים על ביצועי המכונות ורצפת היצור.

 

קיימות מספר שיטות לחיבור המערכת, אך השיטה הנפוצה היא חיבור חיישן לכל מכונה שמזהה פעולה מחזורית קבועה המתבצעת במכונה. כל החיישנים מחוברים לבקר מרכזי אשר מזהה את פעולת המכונה, יודע לזהות אם המכונה עצרה ויודע לחשב את קצב העבודה במכונה.

הבקר מחובר לתוכנת מחשב שיודעת לעבד את הנתונים ולהציג את התקדמות היצור, מצב המכונה – עובדת/ לא עובדת, קצב היצור ועוד.

הנתונים הנאגרים במחשב בשילוב עם הזנת נתונים ידנית או אוטומטית מתוכנת ה ERP המפעלית, נותנים תמונה אמינה בזמן אמת על מצב היצור ויעילותו בכל מכונה. אגירת הנתונים וניתוחם בשלב מאוחר יותר נותנים תמונה בהירה על המצב ברצפת היצור ונותנים כלים למנהלי רצפת היצור לקביעת יעדים לשיפור, ניהול נכון יותר של היצור ועוד.

תוכנת ה MES אינה מחליפה את תוכנת ה ERP אלא משלימה אותה. נתוני יצור רבים שאינם באים לידי ביטוי בתוכנת ה ERP אשר מטבעה מטפלת במלאי ותכנון היצור בלבד, מופקים באמצעות ה MES וחושפים "פינות חשוכות" ברצפת היצור שעל ידי טיפול נכון ניתן להאירם, לשפרם ובסופו של דבר להגדיל את תפוקת הקווים ואיכות המוצרים.

אנו בעלי ניסיון רב בהטמעת מערכות MES של בתי התוכנה המובילים בתחום בישראל. בצענו הטמעה במפעלי פלסטיק, מזון והרכבות אוטומטיות.

איסוף וניתוח נתונים טכנולוגיים ממערכות תהליכיות ומחזוריות
במפעלים רבים מותקנות מערכות איסוף נתונים שאוגרות נתוני יצור ממערכות תהליכיות ומחזוריות באמצעות מערכות SCADA. פעמים רבות הנתונים נאגרים במשך שנים, אך במפעל אין גורם שינתח נתונים אלו, יסיק מסקנות ויפיק מהם המלצות לשיפורים טכניים, יצוריים, תכנוניים ואחרים.

 

אנו נותנים שירות ניתוח נתונים אלו.

אנו נגיע למפעל, נלמד את מערכת היצור ותהליך העבודה, ננתח את הנתונים שנאגרו במגוון כלים ממוחשבים ונוכל לספק המלצות לשיפור, ביצוע ניסויים שונים לניתוח מתקדם יותר של "בעיות כואבות" ועוד.

אנו יכולים לתת את שירותי ניתוח הנתונים באופן חד פעמי או בצורה תקופתית. אנו יכולים להדריך וללמד גורמים במפעל כגון גורמי תפעול או איכות כיצד לנתח את הנתונים מידי תקופה ולפקח על ביצועי המערכת. כמו כן באפשרותינו להטמיע ישומי BI-Business Intelligence זולים שיערכו את הניתוח בלחיצת כפתור ויציגו את הנתונים למנהלים מידי תקופה נבחרת.

תכנון ובניית מתקני יצור ומתקני בדיקה

כחברת תעשיה וניהול בעלת אוריינטציה חזקה לתחום הנדסת המכונות, אנו מתכננים ובונים בחברתנו מתקני יצור ובדיקה ומתקני שינוע מיוחדים התפורים לצרכי הלקוח מתוך מגמה לשיפור יכולות היצור והתפוקה במפעל. התכנון מתבצע בתוכנת SolidWorks, תוכנת ה 3D המתקדמת בשוק. בגמר התכנון אנו מפיקים תיק מוצר מלא הכולל שרטוטים ומפרטים טכניים. המתקנים מורכבים ועוברים בדיקות התאמה בבית המלאכה בחברתנו ולאחר מכן מותקנים אצל הלקוח.

מוצרים לדוגמא:

  1. מתקן הרכבה ושינוע הדראולי המבוסס על מלגזה הדראולית ידנית.
  2. מתקני בדיקה למעגלים אלקטרוניים והרכבות אלקטרוניות.


פרטי החברה
שם החברה
לירז תעשיה וניהול פרויקטים
כתובת
ירושלים
איש קשר
לירז שמואלי
טלפון
050-5632737
פקס
153-50-5632737
אימייל
liraz@liraz-pm.co.il

צור קשר דרך האתר

חדשות המפעל